KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 11987186
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 20:51:54
18/8 16:00:13
20/8 16:34:16
Erik Norselius
Läs mer om Erik Norselius